Tempó


AMI NEM LASSUL

  •  



Fókusz


KONCENTRÁLT TELJESÍTMÉNY

  •  



Dinamika


LENDÜLET MINDEN MÉTEREN

Taktika


A GYŐZTES DÖNTÉSEK

  •  



Elhivatottság


A CÉL SZOLGÁLATÁBAN

Kitartás


A VÉGSŐKIG KÜZDVE

Csapat


EGYÜTT ERŐSEBBEN

Szenvedély


AMI ELŐRE VISZ

Dicsőség


A LEGJOBBAK JUTALMA

Ez történt eddig az idei Nemzetek Kupája sorozatban

Tizenegy fordulón már túl van a mezőny.

696728115 1572447218214152 6124408499706844004 n

A sorozat március 27-én a belga E3 Saxo Classic egynaposával kezdődött, melynek végén az olasz Brandon Fedrizzi ünnepelhetett, aki mezőnyhajrában utasította maga mögé a riválisait.

Ezt a legendás Párizs-Roubaix kockaköves klasszikusa követte, amely a holland Thijs Wiersma sikerét hozta.

Az első szakaszverseny egy újonnan életre hívott viadal volt a spanyol Volta Castelló személyében április 16. és 18. között. A végső győzelmet pedig a belga Seff van Kerchove érdemelte ki. A spanyol szervezők erre rátettek még egy lapáttal és rendeztek egy egynapost is, amin a hazai publikum örömére Aitor Martinez diadalmaskodott.

Májustól aztán jöttek a már tradicionális megmérettetések, úgy mint a cseh Békeverseny (Patrik Pezzo Rosola, olasz), a svájci Tour du Pays du Vaud (Tobias Gren, dán) és a francia Trophée Centre Morbihan (Lancelot Gayant, francia).

Júniusban immáron harmadszor rendezték meg az olasz G.P. F.W.R. Baront, amely az ausztrál Alistar Forsyth elsőségét hozta, majd a német LVM Saarland Trofeón a norvég Sindre Orholm-Londseth, a szlovák Medzinárodnén pedig az ugyancsak ausztrál Connor Wright kaparintotta meg a sárga megkülönböztető trikót.

A magyar viadal előtti utolsó kihívás a kanadai Tour de l’Abitibi volt, melyen a hazai közeget remekül ismerő Carter Deveer brillírozott.

Mint ismert, a Nations’ Cup ifjúsági világkupában nincs egyéni rangsor, itt a nemzetek viaskodnak. Az utolsó, magyarországi forduló előtt toronymagasan vezetnek az olaszok, megelőzve Hollandiát és Franciaországot.

A 2026-os idényben a tizenkét fordulós sorozat utolsó állomásának adhat otthont hazánk augusztus 13-14-én. A verseny egy Tokaj és Ibrány közötti 89,9 kilométeres etappal rajtol, majd másnap egy Vásárosnamény körüli 136,5 kilométeres penzummal zárul.

Image
Image
facebook instagram youtube tiktok x